Sukcesy pływaków Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Rewelacyjnie spisali się uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego podczas rozgrywanych w Oświęcimiu Mistrzostw Polski Juniorów 17-18 lat.

Zdobyli w sumie cztery medale, osiem razy awansowali do finału A i trzynaście razy do finału B.

-Pierwsze miejsce na 200m stylem grzbietowym zdobył Filip Suchański, który reprezentuje klub UKS 51 Lublin. Pływak był też drugi na 100m grzbietowym. Bartek Michta z KSZO wywalczył pierwsze miejsce na dystansie 200m stylem motylkowym, a Zuzia Kamińska również z KSZO Ostrowiec była trzecia na dystansie 200m stylem klasycznym-mówi Anna Trojanowska, dyrektorka ostrowieckiego SMS-u.

Bardzo dobrze spisała się sztafeta mieszana KSZO 4x100m stylem zmiennym i sztafeta kobiet 4x100m zmiennym. Drużyny zajęły odpowiednio piąte i czwarte miejsce. Zawodnicy na co dzień trenują pod okiem szkoleniowców:Marcina Malińskiego, Szymona Kurasińskiego i Marcina Piwnika.