Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania ośrodka Gutwin w Ostrowcu

We wtorek, 25 lipca ruszyły konsultacje społeczne dotyczące koncepcji zagospodarowania ośrodka Gutwin w Ostrowcu Świętokrzyskim. Potrwają do 6 sierpnia.

Ścianki wspinaczkowe, ścieżki edukacyjne, pomosty, wieża widokowa z tyrolką, strzelnica modułowa i duży budynek administracyjny ze strefą restauracyjną i zielonym dachem, boiska, a nawet domki glampingowe mogą powstać na terenie ośrodka rekreacyjnego Gutwin. To propozycja, którą zaakceptować muszą mieszkańcy.

– Jako lider Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy mamy taką możliwość, że będziemy mogli skorzystać ze środków na turystykę w naszym mieście. Wybraliśmy ośrodek Gutwin, przygotowaliśmy koncepcję i ruszamy z konsultacjami, zapraszamy wszystkich serdecznie na portal mieszkańca i zakładkę dotyczącą konsultacji. Prosimy mieszkańców o zabieranie głosu, czy koncepcja podoba się, czy może mają jakieś uwagi – mówi Artur Łakomiec, pełniący funkcję prezydenta Ostrowca.

Ankieta dostępna na stronie internetowej Urzędu Miasta zawiera ponad 20 pytań. Niektóre bardzo szczegółowe opisujące proponowane rozwiązania. Wszystkie obejrzeć można na wizualizacjach.

– Koncepcja jest otwarta i śmiała, będzie już na lata. Chcemy, by ośrodek żył cały rok. Boisko wielofunkcyjne byłoby położone w trzeciej części kompleksu, za wyspą. Na zimę przeistaczałoby się w lodowisko. Domki glampingowe na palach też byłyby czynne niezależnie od pory dnia. Powstaną też wszelkiego rodzaju ścieżki spacerowe, rowerowe i sportowe – wyjaśnia Artur Łakomiec.

Dzięki zmianom dostępne dla mieszkańców mają być także położone najdalej od obecnego ośrodka stawy i okalające je ścieżki.

– Ośrodek składa się z trzech części, chcemy otworzyć tę ostatnią, która teraz nie jest dostępna. Powstać tam mają ścieżki edukacyjne na palach, na których można będzie z góry podziwiać piękno przyrody.

Artur Łakomiec dodaje, że prace związane z dokumentacją inwestycji chciałby rozpocząć w tym roku. Wtedy też znany będzie jej szacunkowy koszt.

Ankietę wypełnić można pod tym linkiem.

/sla/

Ważne wydarzenia