Remont gmachu Urzędu Miasta w Ostrowcu zbliża się do końca

Już prawie rok dłużej niż pierwotnie zakładano, trwa remont gmachu Urzędu Miasta przy ulicy Głogowskiego.

Zakres inwestycji wartej ponad 9 milionów złotych był ogromny, ale był to pierwszy kompleksowy remont budynku z lat 90. XIX wieku.

– Remont na ulicy Głogowskiego ma się nareszcie ku końcowi, po 2,5 roku możemy zacząć myśleć o przeprowadzce. Potrwa to jeszcze kilka tygodni, mimo zakończonych robót miejmy nadzieję z końcem lipca – zapowiada wiceprezydent Ostrowca Artur Łakomiec.

Termomodernizacja i przebudowa obejmowała między innymi docieplenie oraz renowację elewacji i dachu, częściową wymianę okien i drzwi, ale także wymianę instalacji: wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, teletechnicznej i centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami. Była realizowana etapami, najpierw w starej części budynku. W związku z tym dopiero w styczniu 2023 roku Biuro Obsługi Interesanta mogło wrócić na miejsce.

Najbardziej widoczne zmiany zaszły od frontu budynku. Został pomalowany w umownych barwach miasta, z elementami pomarańczowymi i czarnymi. Wybudowano też oszkloną windę.

– Wiąże się to z komfortem pracy dla nas, bo będziemy już wszyscy w jednym miejscu. Teraz urząd jest podzielony na trzy lokalizacje. Także mieszkańcom w związku z tym będzie łatwiej – mówi Artur Łakomiec.- W samym urzędzie będą udogodnienia dla osób niewidomych i słabowidzących, jest też dla tych osób, które mają problemy z poruszaniem się.
Jedna z firm wykonawczych prace zakończyć ma do 25 lipca, druga do końca miesiąca. Przeprowadzka wszystkich urzędników nastąpi po dokonaniu odbiorów i wykonaniu ewentualnych poprawek.

/sla/

Ważne wydarzenia