Spotkanie z olimpijką w hali KSZO. Elżbieta Wójcik poprowadziła trening dla młodzieży

W samo południe w piątek w hali KSZO młodzi ostrowieccy pięściarze uczestniczyli w spotkaniu z wielokrotną mistrzynią Polski w boksie Elżbietą Wójcik.

Pięściarka ma za sobą między innymi występy w Igrzyskach Olimpijskich, Igrzyskach Europejskich i mistrzostwach Europy, a w Ostrowcu chciała podzielić się z młodymi sportowcami swoją wiedzą i doświadczeniem.

– Mam nadzieję, że będę dla młodych pięściarzy wzorcem do naśladowania. Będę namawiała młodzież do zawziętości w treningu i w dążeniu do celu mimo trudności, które napotkają na swojej drodze – mówi Elżbieta Wójcik i dodaje, że w jej przypadku receptą na sukces okazał się wyczerpujący trening, bo trenuje trzy godziny dziennie.

W sekcji pięściarskiej KSZO w Ostrowcu przeważają chłopcy, ale można tam spotkać zafascynowane boksem dziewczynki, które nie ustępują im pod względem samozaparcia i siły.

– Ja myślę, że nie przestanę trenować i dzięki temu stanę się znana – mówi Julia, 12-latka z sekcji pięściarskiej KSZO. – Moim celem jest to, żeby się przede wszystkim nie poddawać i trenować regularnie – dodaje Aleksandra, członkini sekcji.

Łukasz Dybiec, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego zaznacza, że dzięki takiemu spotkaniu ostrowieckie pięściarki mogą wiele zyskać.

– One nie miałyby okazji do takiej praktycznej rozmowy i myślę, że to spotkanie da im bardzo dużo motywacji do treningu – zaznacza Łukasz Dybiec.

Podczas spotkania Elżbieta Wójcik opowiedziała młodym pięściarzom o swojej karierze i odpowiadała na pytania. Po kilkunastominutowej rozmowie zawodniczka poprowadziła trening i zaprezentowała pełen wachlarz swoich umiejętności.

/mor/

Ważne wydarzenia