To ostatnia chwila, żeby zgłosić chęć udziału w XI Zjeździe absolwentów 'Chreptusa”. Czeka wiele atrakcji

We wrześniu dwudniowy zjazd absolwentów Liceum Ogólnokształcącego nr II imienia Joachima Chreptowicza organizuje Towarzystwo Absolwentów, Wychowanków i Przyjaciół placówki. W programie wydarzenia spotkania przy muzyce i grillu w wynajętym lokalu oraz oficjalne uroczystości drugiego dnia w szkole. Termin zgłoszeń upływa przed końcem lipca.

– Jest to już jedenasty nasz zjazd. Pierwszy odbył się we wrześniu 1958 roku. Początkowo te zjazdy odbywały się co dziesięć lat, a ostatnio co pięć. Są to wspaniałe, sympatyczne spotkania absolwentów z różnych roczników – opowiada Jolanta Fornalska, wiceprzewodnicząca towarzystwa i komitetu zjazdowego.

Rejestracja uczestników już trwa, a termin przyjmowania zgłoszeń przez internet potrwa do 28 lipca. Rejestrować można się także w siedzibie towarzystwa, w budynku szkoły, ale tylko do 21 lipca. – Jako komitet organizacyjny chcemy dopiąć wszystko możliwie szybko i sprawnie. Warunkiem uczestnictwa w zjeździe jest złożenie deklaracji i wniesienie opłaty – wyjaśnia Maria Bryła, szefowa Biura Zjazdowego.

Organizatorzy liczą na udział w spotkaniu nie tylko dawnych absolwentów, którzy przyjeżdżają na kolejne zjazdy z różnych stron kraju i świata, ale również na młodych, którzy dopiero niedawno opuścili mury szkoły. Przypominają, że jej tożsamość tworzą obecni uczniowie i nauczyciele, ale również byli. Dlatego spotkanie zostanie uwiecznione na wspólnych zdjęciach, wydana zostanie publikacja zjazdowa. Absolwenci roczników 1969-1973 otrzymają certyfikaty z okazji 50-lecia matury. -Przygotowujemy również tarcze. Brązowe tarcze otrzymają wszyscy uczestnicy zjazdu. Złotymi tarczami będziemy chcieli uhonorować tych absolwentów, którzy są członkami honorowymi towarzystwa i wyjątkowo się zapisali w jego historii – mówi Jolanta Fornalska.

XI Zjazd absolwentów 'Chreptusa’ zaplanowano na 15 i 16 września. Szczegółów szukajcie na stronie internetowej towarzystwa: www.absolwencichreptowicza.pl.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia