Trwa budowa drogi bocznej od Kilińskiego. Wykonawca zapowiada utrudnienia na skrzyżowaniu

Na około 70 procent zaawansowania ocenia trwającą budowę drogi od Kilińskiego do łącznika targowiska z ulicą Chrzanowskiego Radosław Marzec, prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego Drogbud z Sudołu, które realizuje inwestycję. Zapowiada, że kierowcy największych utrudnień mogą się spodziewać za około 3 tygodnie, gdy prace obejmą skrzyżowanie drogi z ruchliwą ulicą Kilińskiego.

– Ruch na skrzyżowaniu będzie się wtedy odbywał połówkami. Prawdopodobnie dojdzie do takich sytuacji, że ustawimy tam sygnalizację lub będziemy kierować ruchem – wyjaśnia Radosław Marzec.

Umowa daje wykonawcy czas na zakończenie robót do 17 stycznia przyszłego roku, ale drogowcy inwestycję powinni zakończyć wcześniej. Prezes Marzec mówi o listopadzie. – Wszystkie przebudowy dotyczące teletechniki, energetyki, gazu, wody i elektryki zostały już wykonane. Na końcówce jest udowa kanalizacji deszczowej, a z większych zadań do zrobienia mamy jeszcze umocnienie rowu i tylko prace wykończeniowe związane z wykonaniem warstwy ścieralnej i dokończeniem robót brukarskich – wymienia.

Powstający 605 metrowy odcinek ulicy będzie miał 7 metrów szerokości i półtorametrowy pas zieleni. Powstanie szeroka, dwumetrowa ścieżka rowerowa i chodnik, a także oświetlenie. – Trwająca przebudowa drogi 754 w centrum miasta i utrudnienia z tym związane pokazują, że ta inwestycja będzie miała duże znaczenie dla układu komunikacyjnego w mieście – podkreśla Artur Łakomiec, wiceprezydent Ostrowca. -Otworzy on mieszkańcom górnej części miasta dojazd do targowiska i firm przy ulicy Kilińskiego – dodaje.

Inwestycja jest współfinansowana z rządowego programu Polski Ład i kosztuje 7,5 miliona złotych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia