Krzysztof Kowalski zastępuje na stanowisku wiceprezydenta Dominika Smolińskiego

Wiceprezydent Krzysztof Kowalski (z lewej) odebrał nominację od prezydenta Artura Łakomca.

Dominik Smoliński zrezygnował z funkcji drugiego wiceprezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Zastąpi go Krzysztof Kowalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych.

O rezygnacji Dominika Smolińskiego poinformował we wtorek na konferencji prasowej Artur Łakomiec, pierwszy wiceprezydent miasta, który po aresztowaniu Jarosława Górczyńskiego pełni urząd prezydenta. – Prezydent Smoliński już od dłuższego czasu zmierzał skupić się na pracy w Wydziale Planowania i Rozwoju, którym cały czas kieruje, jako naczelnik. Jesteśmy w przededniu wejścia w życie nowej Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Chcemy się tu wzmocnić, myślimy nawet o zatrudnieniu urbanisty miejskiego i to wszystko spowodowało, że pan prezydent Smoliński powiedział, że jeżeli ma dobrze pracować, to będzie to robił, jako naczelnik. Nie jesteśmy indywidualistami, pracujemy zespołowo – mówił na konferencji prezydent Łakomiec.

Dominik Smoliński wiceprezydentem był przez ostatnie 4,5 roku. Zastąpi go Krzysztof Kowalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, a wcześniej, w latach 2005-2019 pracownik urzędu, naczelnik wydziału Inwestycji Komunalnych. Powołany zostanie jutro, 6 lipca. -Będzie odpowiadał za sprawy związane z inwestycjami, które już trwają i będą zaraz rozpoczynane. Jesteśmy u progu podpisania umów na budowę sieci ścieżek rowerowych i tę infrastrukturę będziemy powiększać. Obecność i wsparcie pana prezesa, a od jutra wiceprezydenta Kowalskiego będzie pomocna w realizacji tych wszystkich zadań – zapowiedział Artur Łakomiec.

– W chwili, gdy otrzymałem taką propozycję od pana prezydenta Artura Łakomca, to nie mogłem odmówić. Znamy się, wiemy jaka jest sytuacja, sam chciałem tez się sprawdzić na tym stanowisku i pomóc. Czeka nas dużo pracy i mam nadzieję, że zrealizujemy wszystkie zamierzenia – mówił Krzysztof Kowalki.

Nowy wiceprezydent Ostrowca będzie nadzorował Wydział Inwestycji, po tym, jak z urzędu odszedł jego naczelnik Artur Majcher. Okres wypowiedzenia jego umowy upływa w końcem lipca, ale pracy już w urzędzie nie świadczy, korzysta z przysługującego mu urlopu.
– Od 1 sierpnia będzie wakat na tym stanowisku – przyznaje prezydent Łakomiec. -W tej chwili cała polityka zatrudnieniowa w urzędzie mocno ewaluuje. Chcemy teraz obsadzić sześć stanowisk, w tym między innymi stanowisko zastępcy naczelnika Wydziału Inwestycji. Zdajemy sobie sprawę, że ciężko będzie zatrudnić osobę z doświadczeniem pracy w administracji, bo zasób takich osób jest ograniczony. Chcemy dać szansę nowej osobie, że na stanowisku zastępcy naczelnika się sprawdziła. Szukamy też pracowników do tego wydziału, bo chcemy go wzmocnić – dodaje.

Wszystkie ogłoszenia o prace są zamieszczone na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej.

/mag/

Ważne wydarzenia