Sąd Okręgowy w Katowicach skraca areszt prezydenta Ostrowca. Na wolność wyjdzie 1 lipca

1 lipca oskarżony o przyjmowanie łapówek i tymczasowo zatrzymany prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego zostanie zwolniony z aresztu. Sąd Okręgowy w Katowicach uwzględnił argumentację jego obrońców, którzy założyli zażalenie na decyzję Sądu Rejonowego Katowice-Wschód o aresztowaniu Jarosława Górczyńskiego na trzy miesiące.

– Dziś przed Sądem Okręgowym w Katowicach zapadło postanowienie, na mocy którego została zmieniona decyzja Sądu Rejonowego Katowice-Wschód z dnia 24 maja w przedmiocie zastosowania tymczasowego aresztowania w ten sposób, że został ograniczony czas, na jaki zastosowano wobec podejrzanego środek zapobiegawczy do 40 dni, czyli do 1 lipca tego roku – mówi sędzia Jacek Krawczyk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Katowicach.

22 maja Jarosław Górczyński został zatrzymany przez CBA po raz drugi. Usłyszał nowe zarzuty, które dotyczyły nakłaniania świadka do składania fałszywych zeznań w sprawie znalezionych u niego złotych i srebrnych monet o wartości ok. 1 miliona 700 tysięcy złotych, a także złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych za lata 2020-2021 oraz za rok 2022. Pierwszy raz prezydent Ostrowca został zatrzymany przez CBA w marcu. Postawiono mu wtedy pięć zarzutów, dotyczących przyjęcia łapówek w łącznej wysokości 40 tysięcy złotych.

/mag/

Ważne wydarzenia