Mobilna zbiórka krwi dla chorych dzieci w Światowy Dzień Krwiodawców

Coraz częściej brakuje krwi do ratowania zdrowia i życia, a nie da się jej wyprodukować. W środę, 14 czerwca mieszkańcy Ostrowca będą się mogli nią podzielić z potrzebującymi dziećmi. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy.

– Jako Klub Honorowych Dawców Krwi przy PCK w Ostrowcu odpowiadamy na potrzeby Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Kielcach i organizujemy w najbliższą środę mobilną zbiórkę krwi. Zostanie ona przeznaczona właśnie dla chorych dzieci, które potrzebują takiej pomocy –
zapowiada Joanna Pikus, dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu.

Ambulans do mobilnego poboru krwi stanie w godzinach 8.00-12.00 przy parafii Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Ogrodach. – Krew mogą oddać zdrowe osoby w wieku 18 – 65 lat, które ważą co najmniej 50 kilogramów. Wystarczy, że przyjdą z dowodem potwierdzającym tożsamość – zachęca Joanna Pikus. – Nie trzeba się wcześniej rejestrować. Warto być po posiłku i porannej kawie, ale przygotujemy taki posiłek dla wszystkich, którzy rano nie zjedli. Będzie też czekał posiłek regeneracyjny oraz wszystkie przywileje, jakie otrzymują krwiodawcy w stacjonarnych punktach, w tym dwa dni wolnego – dodaje.

Krew w Ostrowcu można oddawać w punkcie krwiodawstwa w wieżowcu danego MOMP-u przy ulicy Świętokrzyskiej. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach alarmuje o brakach krwi zwłaszcza grup 0 i B.

/mag/

Ważne wydarzenia