W środę otwarcie SOWY, od piątku można będzie ją odwiedzać

Fot. Stanisław Dunin - Borkowski

Od piątku, 9 czerwca w Ostrowcu otwarta i dostępna dla odwiedzających będzie SOWA – czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Powstała na trzecim piętrze budynku kina Etiuda, a jej oficjalne otwarcie zaplanowano na środę, 7 czerwca.

SOWA to stworzona przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik, interaktywne centrum edukacyjne, w którym głównie dzieci i młodzież mogą uczyć się poprzez zabawę i eksperymenty.

– Jest dosyć kosztowne, ale zarazem też niepowtarzalne, każda SOWA czymś się różni. Pozwala na rozwiązywanie zadań konstrukcyjnych, logicznych, poznawanie zjawisk, które nas otaczają – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, które SOWĄ zarządza.

Urządzenia w niej zgromadzone, warte około miliona złotych, zostały do Ostrowca wypożyczone na pięć lat.

– Ruszamy od piątku. Godziny dopołudniowe będą zarezerwowane dla grup zorganizowanych, natomiast popołudnia dla osób indywidualnych. Oczywiście w wakacje się to zmieni. Wejście jest odpłatne, ale ceny mamy jedne z najniższych w kraju. Bilet normalny kosztuje 12 złotych, a ulgowy 10 złotych – mówi Jacek Kowalczyk.

Obowiązywać będą też ulgi ustawowe, Karta Dużej Rodziny oraz OSTRAkarta, kiedy już zostanie wprowadzona.

W SOWIE na razie zatrudniona jest jedna osoba, przeszkolona przez Centrum Nauki Kopernik. W wakacje prawdopodobnie prowadzone będą tam też zajęcia w ramach Klubu Młodego Odkrywcy, który teraz działa w Ostrowieckim Browarze Kultury.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia