Powiat ostrowiecki będzie finansował certyfikaty językowe najlepszym uczniom także w kolejnych latach

fot. FB/Liceum Ogólnokształcące nr II imienia Joachima Chreptowicza

32 uczniów ostrowieckich szkół średnich zdawało w miniony weekend egzamin na certyfikat językowy C1 Advanced z języka angielskiego. Koszty egzaminu po raz pierwszy sfinansował powiat ostrowiecki.

– To jeden z najtrudniejszych takich międzynarodowych egzaminów i bezpłatnie mogli do niego przystąpić laureaci konkursu językowego, jaki zorganizowaliśmy w szkołach ponadgimnazjalnych – mówi Małgorzata Górecka – Smolińska dyrektorka II Liceum Ogólnokształcącego imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu i koordynatorka całego przedsięwzięcia. -Uczniowie przystępowali do dwuetapowego konkursu. W pierwszy etapie to były zmagania w ich macierzystych placówkach. Do drugiego etapu, który wyłonił 32 najlepsze osoby, zakwalifikowało się 90 uczniów i w ostatni piątek i sobotę zdawali oni egzamin C1 Advanced – opowiada.

Certyfikaty sfinansowało uczniom starostwo powiatowe. Przystąpienie do egzaminu kosztuje w tym roku ponad 700 złotych za osobę. Mariusz Łata, naczelnik wydziału edukacji starostwa powiatowego zapowiada, że podobną szansę będą otrzymywać uczniowie szkół średnich z Ostrowca również w kolejnych latach. Egzamin poprzedzać za każdym razem będzie międzyszkolny konkurs. – Ta selekcja, która nastąpiła w tym konkursie, spowodowała, że do egzaminu przystąpili najlepsi uczniowie, a to bardzo trudny i wymagający egzamin – mówi naczelnik Łata.

Dodam, że certyfikaty językowe na niższym poziomie od kilku lat uczniom szkół podstawowych finansuje gmina Ostrowiec.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia