16-latek, który w wypadku w Boksycce stracił rodzinę, wymaga rehabilitacji. Pomóc może każdy

fot.: Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego

Nie ma już zagrożenia życia 16-letniego Ernesta, który po tragicznym wypadku w Boksycce w stanie ciężkim został najpierw przewieziony do szpitala w Kielcach, a potem do Łodzi. Śmierć na miejscu w tym zdarzeniu ponieśli jego najbliżsi, oboje rodziców, dziadek i starszy brat. Bliscy zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rehabilitację nastolatka.

– Wiemy, że odzyskał przytomność, odzyskał świadomość i dalej pozostaje w placówce medycznej, gdzie jest leczony – mówi sędzia Tomasz Durlej, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach. – W czwartek już także zostały podjęte pierwsze czynności związane z ustanowieniem dla tego młodego człowieka opieki. W piątek sąd wydał postanowienie o ustanowieniu opiekunem prawnym bliskiej kuzynki oraz przeprowadził z tą osobą rozmowę na temat bieżących potrzeb związanych z wykonywaniem tej opieki – dodaje.

16-latek, żeby powrócić do sprawności, wymaga rehabilitacji. Jego bliscy uruchomili zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl – pod hasłem ’Rehabilitacja i powrót do sprawności dla Ernesta’. Zbiórka ustawiona jest w tej chwili na kwotę 100 tysięcy złotych. Wsparło ją już blisko 1200 osób łączną sumą przekraczającą 50 tysięcy.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia