Czytacie książki? Akcję promocji czytelnictwa organizuje Miejska Biblioteka Publiczna

Fot. archiwum

Jak nie czytam, jak czytam?” to hasło ogólnopolskiej akcji, w którą po raz drugi, a pierwszy raz po pandemii, włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu.

– Biblioteka Narodowa co roku podaje statystyki, którą mówią niestety o tym, że Polacy nie czytają. My razem z uczestnikami tej akcji z całej Polski chcemy pokazać, że statystyki to tylko liczby, a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. U nas czytać będą młodzi mieszkańcy miasta- mówi Beata Pater z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Na poniedziałek, 5 czerwca do sali głównej biblioteki w Ostrowieckim Browarze Kultury zaproszono dzieci i młodzież ze wszystkich ostrowieckich podstawówek. Będzie ich około 200, więcej w sali się nie zmieści.

– Mamy plan, by w jednym momencie wszyscy zaczęli czytać swoją książkę. Udokumentujemy to i wyślemy do organizatorów akcji – mówi Beata Pater.

Dodatkowo wszyscy ci, którzy książki czytają i chcą się tym pochwalić, mogą na profilu facebookowym biblioteki zamieścić swoje zdjęcia właśnie z książką. Czy to w domu, czy w podróży albo na łonie przyrody. Jeśli fotografii będzie wiele, być może powstanie z nich wyjątkowa wystawa.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia