Węzeł Brezelia blisko ukończenia robót drogowych. Kiedy zostanie oddany do ruchu?

fot. GDDKiA Kielce

Zgodnie z harmonogramem zakończyć ma się budowa tzw. małej obwodnicy Ostrowca na odcinku od węzła Brezelia do Drogi Krajowej nr 9 w kierunku Opatowa, gdzie powstaje rondo.

Kierowcy nową drogą pojadą w kwietniu 2024 roku. Sam węzeł Brezelia, który po zamknięciu mostu na Alei 3 Maja ułatwi dojazd do dolnej części miasta, udostępniony ma zostać wcześniej. – Prace w obrębie węzła Brezelia wykonawca stara się przeprowadzić wcześniej, przed tym terminem. Sam ocenił, że będzie mógł je zakończyć do końca czerwca tego roku – mówi Małgorzata Pawelec-Buras, rzeczniczka prasowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.

Podkreśla, że dochowanie tego terminu, który nie jest zwarty w umowie, zależy od pogody i wielu innych czynników zewnętrznych, ale prace idą zgodnie z planem. – W obrębie samego węzła Brezelia wykonano konstrukcje ronda i konstrukcje łącznicy. Pamiętajmy, że tam trzeba było zastosować specjalne nasypy przeciążeniowe, w związku z koniecznością odwodnienia i zagęszczenia gruntu. Ułożone już zostały warstwy konstrukcyjne, ułożona została podbudowa bitumiczna i ułożone zostały próbne odcinki warstw nawierzchni. Wykonano już także ekrany akustyczne i infrastrukturę oświetleniową. Zostały z kolei do wykonania nawierzchnia i oznakowanie poziome i pionowe – wymienia rzeczniczka kieleckiej GDDKiA.

Cała inwestycja – przypomnę – kosztować będzie blisko 53 mln złotych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia