Uczniowie 'Chreptusa” wydali książkę z bajkami dla dzieci

W ubiegłym roku nagrali popularne bajki dla dzieci, a płyty z nagraniami rozesłali do szpitali z oddziałami onkologicznymi. Teraz młodzież ze szkolnego koła wolontariatu Liceum Ogólnokształcącego nr II imienia Joachima Chreptowicza dla dzieci zmagających się z nowotworami przygotowała książkę z bajkami.

– W tym roku postanowiliśmy pójść o krok dalej. Zmobilizowaliśmy naszą szkolną społeczność. Część osób z talentem literackim napisała bajki, a osoby z talentem plastycznym zajęły się ich zilustrowaniem. Wszystko to zostało złożone przez uczniów naszej szkoły w jeden tomik, który został zatytułowany 'Chreptusowe bajeczki do Poduszeczki” – opowiada Aleksandra Kwapisz z koła wolontariatu liceum Chreptowicza.

Książeczka, dzięki pomocy sponsora, została wydana w liczbie 500 sztuk i również trafiła już do oddziałów onkologicznych w całej Polsce, a także do przedszkoli w Ostrowcu. – Jedna z bajek opowiada historię o cyrku, w którym nie wszystko idzie zgodnie z planem. Baletnice się potykają, klaun gubi buty. Bajki te mają sprawić, że czytające je dzieci po prostu się uśmiechną – mówi uczennica II liceum.

'Chreptusowe Bajeczki do Poduszeczki’ kupić dla swojego dziecka może każdy. Warunkiem jest wsparcie przedsięwzięcia i oddziałów onkologicznych. – Taką książeczkę można zdobyć, przekazując dar na rzecz dzieciaków z oddziałów onkologicznych, bo to jest nasz główny cel. Wystarczy się skontaktować z naszą szkołą i wszystkie szczegóły zostaną tutaj podane, bo książeczki mamy u nas na miejscu – zachęca Aleksandra Kwapisz.

Książeczka – warto dodać – może być wspaniałym prezentem na Dzień Dziecka.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia