Gmina Bodzechów wyprzedaje węgiel w preferencyjnych cenach

Ostatnia szansa na zakup węgla po preferencyjnych cenach w gminie Bodzechów. Na składzie został jeszcze surowiec, bo nie wszyscy mieszkańcy, którzy złożyli wnioski o jego zakup ostatecznie go odebrali.

Rząd, rozporządzeniem, zezwolił samorządom na tzw. wyprzedaż węgla, który im pozostał już bez limitu ton i bez ograniczeń terytorialnych.

W tym momencie pozostały niewielkie ilości węgla, w czasie akcji która trwała od listopada do końca kwietnia złożonych zostało około 1600 wniosków na podstawie których sprzedano łącznie ponad 3 tys. ton węgla ale w składach pozostało około 70 ton węgla typu orzech – mówi Robert Burda, kierownik referatu obywatelsko – gospodarczego.

Z tej ilości na dziś zostało już tylko około 20 ton. Z zakupu surowca od samorządu teraz skorzystać mogą zarówno osoby, które już kupiły limitowane 3 tony węgla, ale także te, które nie składały w ubiegłym roku wniosku o jego przydział.

Ważne jest jednak to, że kupić go mogą tylko osoby, którym przysługiwał dodatek węglowy, a wniosek o jego zakup można złożyć tylko do końca czerwca.

Należy się spieszyć bo ten węgiel znika, jeśli ktoś ma plan zakupu tego węgla to należy to zrobić jak najszybciej bo w perspektywie tygodnia dwóch węgiel w tej cenie może być u nas niedostępny – podkreśla Robert Burda.

Przypomnijmy, że za tonę węgla w Bodzechowie wraz z dowozem na miejsce trzeba zapłacić 1780 zł. Osoby, które nie mieszkają na terenie gminy Bodzechów muszą przynieść ze swojego urzędu potwierdzenie, że były uprawnione do otrzymania dodatku węglowego i wypełnić wniosek o jego przydział. Taki wniosek muszą wypełnić także osoby, które już kupiły węgiel wcześniej, korzystając z limitowanej ilości do 3 ton.

Wniosek o zakup węgla jest bardzo prosty, weryfikacja wniosku następuje online więc można podczas jednej wizyty złożyć wniosek, otrzymać jego akceptację i zakupić węgiel – zapewnia kierownik Burda.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia