Wielkie święto Katolickiego Zespołu Edukacyjnego. W końcu mają wymarzoną halę sportową

To dla całej społeczności Katolickiego Zespołu Edukacyjnego będzie wielkie wydarzenie. W najbliższy poniedziałek, 29 maja uroczyście otwarta zostanie długo wyczekiwana inwestycja – nowy budynek kompleksu przy ulicy Grabowieckiej, który pomieści halę sportową i sale lekcyjne dla uczniów.

– W pewnym momencie warunki lokalowe sprawiły, że musieliśmy się na pięć lat rozdzielić i urzędowaliśmy przy ulicy Grabowieckiej, a także w wynajętym budynku na osiedlu Słonecznym. Po kilku latach zbierania funduszy udało nam się wybudować nowoczesny budynek sportowo – dydaktyczny z halą sportową o powierzchni prawie 600 metrów oraz z 5 salami lekcyjnymi dla uczniów naszej szkoły, a mamy ich prawie 250 –
opowiada Ewelina Gierczak – Dziułka, wicedyrektorka zespołu.

Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa imienia św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego żegna właśnie piąty rocznik absolwentów. Istnieje od 2011 roku. Wcześniej, bo w 2009 roku, przy Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi powstało przedszkole. Budowa nowego budynku rozpoczęła się w sierpniu 2021 roku. -Budowa tego obiektu pochłonęła prawie 11 milionów złotych, więc to są ogromne pieniądze. Wspomagał nas nasz organ prowadzący, czyli Zgromadzenie Sióstr Rodziny Maryi z Krakowa, który przekazał większą część potrzebnych funduszy. Otrzymaliśmy dotacje z Ministerstwa Edukacji i Nauki w wysokości 3,5 miliona złotych. Działała także fundacja, pomagali darczyńcy i dzięki temu mogliśmy stworzyć ten obiekt – mówi wicedyrektorka placówki.

Uroczystość otwarcia inwestycji w najbliższy poniedziałek rozpocznie msza święta w kościele NMP Saletyńskiej na Piaskach o godzinie 10.00. Do występów w nowej sali uczniowie i nauczyciele przygotowują się od wielu tygodni.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia