Oddział otolaryngologii w szpitalu w Ostrowcu będzie zamknięty przez dwa miesiące. Brakuje lekarzy

Fot. archiwum

Przez dwa miesiące – od 1 czerwca do 31 lipca nie będzie funkcjonował oddział otolaryngologii w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dyrektor placówki Dariusz Tumulec wysłał już pisma w tej sprawie do Narodowego Funduszu Zdrowia i wojewody świętokrzyskiego, ma też zgodę Zarządu Powiatu. Powodem zawieszenia pracy na dwa miesiące jest brak lekarzy.

– Dwóch lekarzy złożyło wypowiedzenia i mamy trudną sytuację kadrową – przyznaje starosta ostrowiecki Marzena Dębniak. – Dyrektor odbył wiele rozmów i pozyskał nowych lekarzy. Powinni pojawić się w sierpniu, a w już w pełnej obsadzie we wrześniu i wtedy uruchomimy oddział ponownie.

Do pracy w ostrowieckiej lecznicy przyjść dwóch albo trzech nowych lekarzy. Pracować będą z tymi dwoma, którzy wypowiedzenia nie złożyli.

– W czasie zawieszenia oddziału, a więc od czerwca do końca lipca działać będzie jak dotąd poradnia laryngologiczna – zapowiada starosta.

Chodzi o poradnię specjalistyczną, która została wyposażona w nowoczesny sprzęt i ponownie otwarta zaledwie przed rokiem.

Część zabiegów planowanych dla pacjentów oddziału otolaryngologii musiała zostać przełożona na miesiące jesienne.

Odziały otolaryngologii lub laryngologii w województwie świętokrzyskim znajdują się w szpitalach powiatowych w Skarżysku – Kamiennej, Sandomierzu, Staszowie oraz w Świętokrzyskim Centrum Onkologii i Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia