Starodroże do remontu. Niedługo zamknięcie wyjazdu z Ostrowca do Boksycki

Fot. Anna Śledzińska

Rozpoczyna się remont tak zwanego starodroża krajowej „dziewiątki”, czyli ulicy Sienkiewicza z Ostrowca w kierunku Kunowa. Drogowcy prawdopodobnie zamkną drogę za około dwa tygodnie.

Remontowany będzie odcinek o długości około 1700 metrów od skrzyżowania z ulicą Kolonia Robotnicza do Boksycki, do zjazdu w kierunku Wymysłowa.

– Przez około dwa miesiące ten odcinek drogi będzie w części zamknięty, w momencie gdy wykonawca przystąpi do remontu bardzo dużego przepustu, którego nie widać z drogi, ale o którym mieszkańcy doskonale wiedzą. Cieszę się, że otrzymaliśmy pieniądze na te prace, bo przepust jest w bardzo złym stanie i niedługo moglibyśmy mieć katastrofę budowlaną – mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.

Oprócz wymiany przepustu, położona będzie nowa jezdnia i przebudowane dwa skrzyżowania, wybudowane będą chodniki dla pieszych i ścieżka rowerowa oraz kanalizacja deszczowa. To oczywiście oznacza kolejne utrudnienia dla kierowców, którzy już od wielu miesięcy zmuszeni są do korzystania z objazdów w wielu puntach Ostrowca. Tymczasowa organizacja ruchu została już przygotowana i czeka na akceptację,

– Mogę tylko przeprosić za utrudnienia, ale niestety nie zawsze dostajemy pieniądze na inwestycje wtedy, kiedy my byśmy chcieli. Kiedy je już dostaniemy, to mamy określony czas na ich wydatkowanie. Co więcej, takich sytuacji w najbliższym czasie może być jeszcze więcej, bo czekamy na rozstrzygnięcia konkursów. Jestem jednak zdania, że musimy się przemęczyć, żeby potem było lepiej – mówi Marzena Dębniak.

Koszt remontu tego odcinka to prawie 13 milionów 700 tysięcy złotych. Powiat dostał dotację z programu Polski Ład w wysokości 10 milionów 450 tysięcy, z własnego budżetu dołożył ponad 3 miliony 200 tysięcy złotych. Kolejne 203 tysiące złotych pochodzi z budżetu gminy Kunów. Samorząd jeszcze w tym roku chce ubiegać się o pieniądze na remont drugiego odcinka – od ulicy Sienkiewicza i skrzyżowania z Sosnową do Kolonii Robotniczej.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia