Sąsiad – bohater uratował dzieci z pożaru

fot. KP PSP

Pięć zastępów strażaków wysłał dyspozytor do pożaru domu jednorodzinnego w Nowej Dębowej Woli. W budynku miały przebywać dzieci. Jak się później okazało, bawiąc się na poddaszu same zaprószyły ogień.

Do zdarzenia doszło w czwartek około południa. Dzieci, jeszcze przed przyjazdem ratowników, wyprowadził z domu sąsiad, który pierwszy zauważył ogień.

– Duże brawa należą się dla czujnego sąsiada i myślę, że ten pan zostanie nagrodzony przez komendanta powiatowego wyróżnieniem – mówi Barbara Majdak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Strażaczka relacjonuje, że w chwili przyjazdu strażaków wszyscy mieszkańcy byli już ewakuowani. Ogień na poddaszu ugasił ten sam sąsiad, który uratował trójkę dzieci. Poparzeniu uległo jedno z nich.

– Poszkodowana została 9-letnia dziewczynka. Doznała oparzeń dłoni i ręki. Strażacy udzielili jej oczywiście pierwszej pomocy, założyli opatrunki hydrożelowe i przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego – opowiada.

Obrażenia dziewczynki na szczęście nie są duże, a jej zdrowiu nic nie zagraża.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia