Bieg Wiosny dla ostrowieckich dzieci, rodziców i nauczycieli. To będzie fajna sobota

Fot. archiwum

W sobotę, 27 maja na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu organizuje Bieg Wiosny, który w tym roku zbiega się z obchodami Dnia Dziecka.

Impreza rozpocznie się na wyspie między stawami o godzinie 10 od atrakcji skierowanych do najmłodszych, czyli dzieci w wieku przedszkolnym. Placówki zapisały już około 300 dzieci, ale jeśli ktoś będzie chciał razem dołączyć do zabawy, może to zrobić w sobotę na miejscu.

– Przez około godzinę poćwiczymy z przyborami, a po godzinie 11 przejdziemy na linię startu. Nie rywalizujemy indywidualnie, każde dziecko zachęcamy do tego, by pokonało dystans około 100 metrów. Każdy na mecie otrzyma dyplom, słodycze, napoje – mówi Grzegorz Bażant z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zabawa odbywać się będzie na rozstawionych tam dmuchańcach.

W biegu głównym o godzinie 12.15 udział wezmą dzieci ze szkół podstawowych oraz nauczyciele, dyrektorzy, a nawet rodzice czy absolwenci szkół. Trasa będzie miała około 3 kilometrów.

– Każdy uczeń, który ukończy bieg otrzymuje jeden punkt dla swojej szkoły. Nauczyciel otrzymuje 10 punkt, a dyrektor dwa razy więcej – wyjaśnia Grzegorz Bażant. – Najaktywniejsze szkoły otrzymają nagrody finansowe na poprawę warunków i zakup wyposażenia sportowego. Jeśli wygra szkoła niepubliczna, otrzyma od nas sprzęt sportowy.

Sprzęt sportowy otrzymają też przedszkola, które zgłosiły się do zabawy największą liczbę dzieci. Wszystkie atrakcje Biegu Wiosny będą bezpłatne. Przypominamy – spotykamy się w sobotę o godzinie 10 na Gutwinie.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia