Poważna zmiana na przejeździe kolejowym! Dróżnika zastąpi automat

Po weekendzie szykują się duże zmiany na przejeździe kolejowym na ulicy Żeromskiego w Ostrowcu.

Nie będzie już dróżnika, który osobiście nadzoruje opuszczanie rogatek i bezpieczeństwo kierowców podczas przejazdu pociągu. Zastąpi go automat. To jedna ze zmian wprowadzanych w ramach modernizacji linii kolejowej numer 25.

– W ramach prac budowlanych zmieni się tam kategoria przejazdu. Dróżnika zastąpi system sterowania, który poprzez odpowiednie czujniki będzie automatycznie zamykał rogatki – mówi Piotr Hamarnik, rzecznik prasowy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Szlaban będzie opuszczał się automatycznie, a dodatkowo zamontowana została sygnalizacja świetlna i dźwiękowa. Kierowców o planowanych zmianach już informuje, postawiona kilka dni temu tablica.

– Obecnie jesteśmy na etapie ostatnich przygotowań do zmiany kategorii przejazdu. Trwają jeszcze uzgodnienia z zarządcami dróg – dodaje Piotr Hamarnik.

Jak się dowiedzieliśmy, zmiany nastąpią już w najbliższy poniedziałek, 22 maja. Dodać należy, że obecnie, w związku z licznymi remontami dróg i objazdami, ulica Żeromskiego i sam przejazd są w godzinach szczytu wręcz oblegane przez kierowców.

/sla/

Ważne wydarzenia