Ruszyła rekrutacja do szkół średnich prowadzonych przez powiat ostrowiecki

Choć egzaminy ósmoklasisty odbędą się w przyszłym tygodniu, od 23 do 25 maja, to uczniowie mogą już składać wnioski o przyjęcie do szkół średnich. 15 maja ruszyła rekrutacja do placówek prowadzonych przez powiat ostrowiecki.

– Kandydaci do klas pierwszych mogą już w elektronicznym systemie zakładać już swoje konta i generować wnioski, które do 21 czerwca będą musieli wydrukować, podpisać i złożyć do szkoły pierwszego wyboru. Wybrać można maksymalnie trzy szkoły, ale w każdej z nich wskazać można dowolną liczbę klas – mówi Mariusz Łata, naczelnik wydziału edukacji w starostwie powiatowym.

Zwraca uwagę, że wcześniej mija termin składania wniosków o przyjęcie do Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego. Upływa on 31 maja i wynika to z konieczności przeprowadzenia jeszcze egzaminu sprawnościowego.

– Później, między 23 czerwca, czyli po zakończeniu roku szkolnego, do 12 lipca złożony w szkole pierwszego wyboru wniosek należy uzupełnić, czyli dostarczyć świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty. 20 lipca szkoły podają do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych – dodaje.

Link do panelu rekrutacji elektronicznej opublikowany jest na stronie internetowej starostwa powiatowego. Znaleźć go można także na stronach poszczególnych szkół. Dla tegorocznych absolwentów podstawówek, a w ostrowieckich szkołach jest ich około 1200, samorząd przygotował około 1300 miejsc.

-Przygotowaliśmy około 500 miejsc w liceach i tyle samo w technikach. W szkołach branżowych czekać będzie około 250 miejsc. W zależności od zainteresowania będziemy w miarę możliwości dodawać lub ujmować miejsca w poszczególnych szkołach – zapowiada naczelnik Łata.

A szczegółów dotyczących pełnej oferty szukajcie na stronie starostwa – ostrowiecki.eu

/mag/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia