I Ogólnopolski Festiwal Gitarowy Fingerstyle już czerwcu w Kielcach. Zapisy trwają do połowy maja

15 maja upływa termin przyjmowania zgłoszeń do I Ogólnopolskiego Festiwalu Gitarowego Fingerstyle, jaki organizuje Dom Kultury 'Zameczek’ w Kielcach i Restecki Music Station.

– Organizujemy ten festiwal po raz pierwszy i mamy nadzieję, że będzie to strzał w dziesiątkę. Liczymy, że uda nam się ściągnąć do nas znakomitości w tej dziedzinie z całej Polski. Formuła tego festiwalu przewiduje dwie kategorie wiekowe. Czekamy na zgłoszenia gitarzystów w wieku do 17 lat oraz gitarzystów od lat 18 w górę. Pierwsza część konkursu to są zgłoszenia on-line. Nagrania należy wysyłać do nas na adres konkurs@zameczek-kielce.pl –
mówi Aneta Wzorek z Domu Kultury Zameczek.
Listę laureatów, którzy zagrają podczas gali finałowej i powalczą o nagrody oraz Grand Prix poznamy 24 maja. – Nagrania ocenią znakomite jury w składzie: dr Bartłomiej Marusik, Witold Kozakowski, Michał Świąder oraz oczywiście Piotr Restecki – zapowiada Aneta Wzorek.
Fingerstyle jest jedną z najbardziej widowiskowych i jednocześnie najbardziej wymagających technik gry na gitarze. Pozwala na łączenie melodii, basu, podkładu rytmicznego czy nawet elementów perkusyjnych. Piotr Restecki to z kolei uznany kielecki gitarzysta, który szerszej publiczności dał się poznać dzięki udziałowi w telewizyjnym show 'Must be the music’.
Szczegółów dotyczących festiwalu szukajcie na stronie internetowej www.zameczek-kielce.pl. Radio Ostrowiec objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia