Dom Kultury „Zameczek” ogłasza 25. edycję festiwalu „Scena dla Ciebie”

Do 19 maja Dom Kultury Zameczek w Kielcach czeka na zgłoszenia młodych muzyków do jubileuszowego 25. festiwalu Scena dla Ciebie. W tym roku eliminacje do koncertu finałowego, który odbędzie się 25 czerwca na Głównej Scenie Kieleckiego Rynku, przeprowadzone zostaną online.

– Podobnie, jak w poprzednich latach mamy kategorie wiekowe w grupie wokalistów. Będziemy ich oceniać w trzech kategoriach: 12-15 lat, 16-19 lat oraz 20-24 lata. Czekamy także na zgłoszenia małych form wokalnych, a więc grup składających się od dwóch osób wzwyż, a także zespołów wokalno-instrumentalnych – informuje Aneta Wzorek z Domu Kultury Zameczek.

Zgłoszenia w postaci linka do nagrania na YouTube lub nagrania MP4 należy wysyłać do 19 maja na adres konkurs@zameczek-kielce.pl. Karty uczestnictwa, które należy załączyć oraz ważne informacje dotyczące wymogów są dostępne na stronie internetowej www.zameczek-kielce.pl.
Nagrania oceni profesjonalne jury, które listę osób zakwalifikowanych do II etapu – koncertu finałowego – ogłosi 2 czerwca.

Koncert finałowy na Rynku w Kielcach wpisze się w tym roku w obchody Święta Kielc. – Koncert galowy 25 czerwca rozpocznie się o godzinie 15.00 i mamy nadzieję, że zwycięzców uda nam się wyłonić do godziny 20.00. Nagroda główna Grand Prix ufundowana przez prezydenta Kielc wynosi w tym roku 3 tysiące złotych, więc jest o co powalczyć – dodaje Aneta Wzorek.

Warto przypomnieć, że zdobywcą Grand Prix festiwalu w minionym roku jest ostrowiecki zespół Maryland.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio Ostrowiec.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia