Młodzi informatycy walczyli o laury w powiatowym konkursie i swoją przyszłość

Do pierwszego etapu zgłosili się najlepsi młodzi informatycy ze szkół podstawowych z Ostrowca i powiatu ostrowieckiego, a do finału zakwalifikowało się 17 osób. We wtorek, 25 kwietnia w Zespole Szkół numer 3 imienia Hutników Ostrowieckim, czyli w dawnym THM-ie podsumowany został Powiatowy Konkurs Informatyczny, organizowany we współpracy ze szkołą podstawową numer 4.

Uczniowie w napięciu czekali na wyniki. – Każdy dziś jest tu zwycięzcą. Każdy uczeń, który uczy się w szkole programowania i jest już na takim etapie, że może pokazać swoje umiejętności gdzieś wyżej, jest  wygranym, bo ma już nakreśloną drogę życiową, ma dobrą przyszłość, bo informatycy są poszukiwani na rynku pracy. Ja jestem o tych uczniów spokojny – mówił Tomasz Łodej, dyrektor THM-u.

Nagrodzeni zostali wszyscy finaliści. Zwycięzcom został Oskar Rogowski-Bystroń ze szkoły podstawowej nr 1 w Ostrowcu. Kolejne miejsca zajęli  Wiktor Batóg ze szkoły podstawowej nr 7 i Szymon Forma ze szkoły podstawowej numer 5.

– Najtrudniejszy był pierwszy etap, taki teoretyczny, a drugi, praktyczny był dużo łatwiejszy – opowiadał Szymon. – Najbardziej interesuje mnie programowanie i tworzenie gier. Pasjonuje mnie to i słyszałem, że z tego są dobre zarobki – dodaje. Oskar, czyli zwycięzca konkursu potwierdza, że informatyka jest nie tylko wciągająca, ale daje szansę na dobrą pracę. – Informatyka daje chyba lepszą przyszłość – mówił.

Zwycięzcom i finalistom gratulowali przedstawiciele władz miasta i powiatu, a także Rafał Jabłoński, przedsiębiorca, szef informatycznej firmy DeLab i absolwent THM-u, który od lat wspiera szkołę. Zachęcał młodych do rozwijania zainteresowań, najlepiej w technikum. – Same studia, bez technikum, nie dałyby mi tyle. W technikum nauczyłem się bardzo dużo, to tutaj pasja zakwitła. Dowodem jest to, że na studiach nie kończyłem informatyki, a miałem możliwość pracy w największych firmach informatycznych – opowiadał.

Powiatowy Konkurs Informatyczny kierowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia