Regionalne Targi Pracy w Ostrowcu. Duże zainteresowanie pracodawców i pracowników

Fot. Anna Śledzińska

Regionalne Targi Pracy, zorganizowane w piątek, 21 kwietnia przez Powiatowy Urząd Pracy, przyciągnęły około tysiąca osób zainteresowanych zdobyciem zatrudnienia, przekwalifikowaniem, ale też młodzież ze szkół średnich, poszukującą swojej życiowej drogi.

Potencjalnym pracownikom zaoferowano ponad 200 ofert pracy.

– Szukamy osób na stanowisko kontrolera jakości, laboranta, magazyniera, pracownika produkcji, do utrzymania ruchu w warsztacie mechanicznym – mówi Mariusz Piotrowski, prezes Ostrowieckich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych.

To firma z ogromnymi tradycjami, część przemysłowej historii Ostrowca. Po latach funkcjonowania pod innym szyldem, powróciła do swojej historycznej nazwy OZMO.

– W tej chwili jest problem ze zdobyciem wykwalifikowanych pracowników, wynika to trochę z braku napływu kadry po szkołach uczących konkretnych zawodów, ale też odejść na emerytury. No i nie ma co ukrywać, ma to związek z zaangażowaniem i chęcia do pracy młodych ludzi – dodaje Mariusz Piotrowski.

Nowych pracowników poszukiwała też na targach firma Apikoz z Szewny. O tym jakich, mówił jej przedstawiciel Mateusz Derlatka.

– Poszukujemy ludzi na stanowiska produkcyjne i do produkcji maszyn, dzięki którym wydobywa się miód. Do tego potrzeba przeszkolenia w zakresie maszyn CNC, ale zatrudniamy też osoby mniej wykwalifikowane, do pracy przy produkcji samych uli.

Pani Ewelina, która wraca na rynek pracy po urodzeniu dziecka, przyszła na targi licząc, że zatrudnienie uda jej się znaleźć w miarę szybko.

– Miałam rok przerwy, ale mam nadzieję na znalezienie pracy jako sprzedawca lub opiekun osoby starszej. Oferty są, zostawiłam swoje dokumentu i będę czekać – mówiła Radiu Ostrowiec.

Wśród wystawców, którzy zdecydowali się zaprezentować w hali liceum imienia Władysława Broniewskiego, byli głównie pracodawcy z powiatu ostrowieckiego, ale też opatowskiego, starachowickiego i sandomierskiego.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia