Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Krzemionki” ma nowego prezesa. Jest z Lublina

Nowym prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej 'Krzemionki’ będzie lublinianin. Rada nadzorcza spośród dziewięciu kandydatów na prezesa zarządu wybrała Jarosława Jagitkę i wyraził on już wolę objęcia stanowiska.

– Pan Jagitka ma wyższe wykształcenie, jest magistrem nauk prawnych i nauk ekonomicznych. Pracował wcześniej w spółdzielniach mieszkaniowych w Lublinie jako administrator nieruchomości i kierownik administracji osiedla. W ocenie rady posiada odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje do pełnienia tej funkcji – mówi Teresa Karkocha z Rady Nadzorczej spółdzielni. – Za jego kandydaturą przemawia też to, że jest osobą spoza Ostrowca, jest młody i liczymy, że tchnie nowe życie w spółdzielnie i dokona takiego nowego otwarcia – dodaje.

Szczegóły dotyczące warunków zatrudnienia Jarosława Jagitki na stanowisku prezesa 'Krzemionek’ mają zostać omówione podczas spotkania w najbliższy piątek, a obowiązki nowy prezes miałby objąć na początku czerwca.

Przypomnę, że poprzednie władze Spółdzielni Mieszkaniowej 'Krzemionki’, w tym prezes Ewę Żelazowską pod koniec listopada ubiegłego roku odwołali mieszkańcy spółdzielni podczas walnego zgromadzenia. Wybrana została wtedy nowa Rada Nadzorcza, która zarządziła i przeprowadziła konkurs na nowego prezesa spółdzielni.

/mag/

Ważne wydarzenia