Umowa podpisana. Wkrótce ruszy budowa stadionu lekkoatletycznego przy SMS-ie

14 miesięcy na budowę stadionu lekkoatletycznego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego będzie miała wybrana w przetargu firma Greta Sport z Dąbrowy Górniczej, z którą władze powiatu podpisały dziś umowę.

Firma ma w swoim portfolio ma między innymi budowę stadionu przy Politechnice Świętokrzyskiej. Na plac budowy zamierza wejść po długim weekendzie majowym. – 14 miesięcy to jest wystarczający czas na realizację tego zadania. Najwięcej prac chcemy oczywiście wykonać jeszcze w tym roku, żeby na zimę zostały nam już pracy wykończeniowe – zapowiada Robert Stańczyk z Greta Sport.

Stadion z bieżnią sześciotorową, infrastrukturą do skoku w dal, wzwyż, pchnięcia kulą, a także boiskiem ze sztuczną trawą wewnątrz będzie posiadał również zaplecze sanitarne i magazynowe oraz trybuny na 280 miejsc.

-Ogólny koszt tej inwestycji to 18 milionów złotych, z czego 16 milionów 200 tysięcy pochodzi z Polskiego Ładu, i tu dziękuję obecnym panom parlamentarzystom, a 1 milion 800 tysięcy złotych to środki z budżetu powiatu i to również dla nas jest obciążenie finansowe. Młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, która jest szkołą powiatową, zasłużyła sobie na ten stadion – mówiła podczas przed podpisaniem umowy starosta Marzena Dębniak, a doszło do tego w obecności uczniów szkoły.

– Na tym stadionie będziemy prowadzić treningi szybkościowe, z kulą, siłowe, dynamiczne, treningi w kolcach i przede wszystkim starty z bloków, które są podstawą biegu na krótkie dystanse. Teraz trenujemy na bieżni przy szkole podstawowej nr 14, a w zimie na hali sportowej – mówi Michał Potrzeszcz, uczeń pierwszej klasy o profilu lekkoatletycznym Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Za podjęcie się wyzwania w trudnych ekonomicznie warunkach władzom powiatu dziękowała dyrektorka placówki Anna Trojanowska. – Marzenia o stadionie się spełniają – podkreśliła.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia