Co wiemy o GTA 6? Najważniejsze informacje i plotki

Już od kilkunastu miesięcy pojawiają się plotki o intensywnych pracach nad GTA 6. Rockstar nabrał wody w usta, ale dziennikarze dotarli do ciekawych informacji, które rzucają nowe światło na nadchodzącą szóstą część kultowej serii. Co wiemy o GTA 6? Czy znamy już fabułę lub datę premiery gry?

GTA 6 – czy czeka nas rewolucja?

Seria Grand Theft Auto ma długą tradycję, a Rockstar od zawsze celował w innowacyjność oraz przełamywanie barier technologicznych. Piąta część serii zachwyciła graczy ogromną mapą, ciekawą fabułą oraz rozbudowanym trybem multiplayer, który do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością. Nie ma co się dziwić, że oczekiwania stawiane przed GTA 6 są bardzo wysokie, a wśród dziennikarzy pojawiają się interesujące plotki oraz przecieki, które wskazują na możliwą datę premiery gry: https://gaming.komputronik.pl/g/gta-6-data-premiery-wymagania-mapa/. Przyjrzyjmy się pokrótce historii serii, a potem sprawdźmy, co na ten moment wiemy o Grand Theft Auto 6.

Grand Theft Auto – historia serii

Pierwsze Grand Theft Auto wyszło w 1997 roku, ale seria zyskała ogromną popularność dopiero po premierze GTA: Vice City (2002) oraz GTA: San Andreas (2004). Obie części okazały się ogromnymi hitami komercyjnymi, a gracze docenili je za przełomowy jak na tamte czasy realizm. Rockstar szybko stał się ogromnym studiem, a premiera GTA 4 w 2008 roku oraz GTA 5 w 2013 roku tylko utwierdziła dominację amerykańskiej firmy. Od daty wydania ostatniej części serii minęło już co prawda 10 lat, ale popularność cyklu nie słabnie, a gracze wciąż chętnie odwiedzają Los Santos.

GTA 6 – data premiery

Rockstar nie podał żadnych oficjalnych komunikatów na temat daty premiery GTA 6. Wszystkie informacje to plotki lub przecieki z Rockstara, do których dotarli dziennikarze branżowi. Ich wiarygodność nie jest wysoka, choć zdaniem dobrze poinformowanych źródeł gra wyjdzie w połowie 2025 roku. Pierwotnie Rockstar planował wypuścić swoją najważniejszą produkcję 2024 roku, ale ze względu na ambitne plany oraz dużą ilość pracy data premiery GTA 6 została przesunięta niemal o rok.

To duża zmiana, ale pamiętajmy, że opóźnienia w branży gamingowej są standardem. Firmy często wolą poświęcić dodatkowy czas i dostarczyć produkt wysokiej jakości, pozbawiony błędów i zbędnych cięć. Przykład Cyberpunka 2077 pokazuje, że warto ponieść wyższe koszty produkcji, ale nie stracić na wizerunku wśród graczy. Rockstar dba o opinię fanów, a na premierę GTA 6 jeszcze zaczekamy – zresztą kto wie, czy w przyszłości nie dojdzie do kolejnych opóźnień.

GTA 6 – fabuła i mapa

Jak na razie nie wiemy nic na temat fabuły GTA 6. W plotki rozsiewane przez dziennikarzy trudno uwierzyć – zdaniem niektórych przecieków centralną postacią szóstki ma być… Pablo Escobar. Mimo to głównym bohaterem GTA 6 zapewne będzie postać wymyślona przez Rockstar. Jeśli chodzi o mapę, to zdaniem kilku wiarygodnych przecieków gra wróci do kultowego Vice City. Dodatkowo przestrzeń dostępna dla graczy ma się wzbogacić o kilka innych dużych lokacji, między którymi będzie można podróżować. Nieoficjalnie mówi się o Kubie, Dominikanie oraz dużym mieście w północnym Meksyku.

Grand Theft Auto 6 – plotki i przecieki

Wspomnieliśmy już o kilku plotkach dotyczących Grand Theft Auto 6, ale na tym nie koniec. We wrześniu 2022 roku do internetu wyciekło kilkadziesiąt filmów przedstawiających wczesną wersję GTA 6. Materiały wykradziono z kanału na Slacku wykorzystywanym przez pracowników Rockstara. Jak na razie deweloperzy wciąż wykorzystują wiele zasobów z GTA 5, choć część z nich (np. dźwięki klaksonów) to zapewne tymczasowe placeholdery. Jakie mechaniki i elementy rozgrywki trafią do GTA 6?

Z doniesień dziennikarzy branżowych wynika, że Rockstar planuje dopracować przestrzeń gry. Gracze mogą spodziewać się katastrof naturalnych, ale też zmian krajobrazu, które będą działy się na przestrzeni rozgrywki. Przecieki zapowiadają rozbudowany system ekonomiczny oraz możliwość stworzenia własnego imperium narkotykowego, a także nowy system zniszczeń, który umożliwi wyburzanie przez graczy całych budynków. Jeśli większość doniesień okaże się prawdziwa, to po premierze Grand Theft Auto 6 faktycznie czeka nas prawdziwa rewolucja w świecie gamingu!

Podziel się

Ważne wydarzenia