Objazd w Denkówku będzie obowiązywał przynajmniej do połowy czerwca

Fot. GDDKiA

Przejazd drogą powiatową przez Denkówek i Jędrzejów w gminie Bodzechów będzie zamknięty do czerwca. Trwa tam budowa wiaduktu będącego częścią ostatniego odcinka tak zwanej małej obwodnicy Ostrowca.

– W związku z tym, że roboty w obrębie konstrukcji nośnej wymagają stabilnych warunków pogodowych i że potrzebna jest przebudowa trasy powiatowej pod tym obiektem, wykonawca planuje wykonanie ich do drugiej połowy czerwca. Ze względów bezpieczeństwa do tego czasu będzie funkcjonował objazd – informuje Małgorzata Pawelec – Buras, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.

Objazd dla Denkówka i Jędrzejowa ulicami Stalową, Opatowską i drogami lokalnymi został wprowadzony w lutym. Wiadukt będzie częścią około 3- kilometrowego odcinka od nadal zamkniętego węzła Brezelia do drogi krajowej numer 9, gdzie rozpoczęły się już prace przy budowie ronda.

– Rozpoczęły się też pierwsze w tym roku roboty bitumiczne, wykonawca położył podbudowę w trzech lokalizacjach. Równolegle prowadzone są roboty ziemne oraz rozbiórka specjalnych nasypów przeciążeniowych, które były elementem technologii mającej na celu zagęszczenie i odwodnienie gruntu – wymienia Małgorzata Pawelec – Buras.

Podany przez wykonawcę termin oddania do użytku węzła Brezelia nie zmienił się. Jest zaplanowany na połowę roku. Cała droga ma być gotowa w 2024 roku.

/sla/

Ważne wydarzenia