Na niezwykły wieczór z Jonaszem Koftą zaprasza ostrowiecka biblioteka

Fot. materiały prasowe

W piątek, 14 kwietnia, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowcu odbędzie się wieczór poetycko – muzyczny „Jestem taki, jakim zrobił mnie świat” z twórczością Jonasza Kofty.

19 kwietnia minie 35 lat od śmierci poety.

– Była to osoba wszechstronnie uzdolniona, bo przecież wiemy, że pisał nie tylko teksty piosenek, ale też wiersze liryczne i sentymentalne, „dialogi na cztery nogi”, teksty satyryczne i prześmiewcze – mówi Edyta Wojtiuk – Wołodkiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej, którą wspomagają MCK, biblioteka pedagogiczna i biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Ostrowcu. – Postanowiliśmy z okazji rocznicy zrobić coś wspólnie, zaprosić mieszkańców na naprawdę niezwykły wieczór.

W romantyczno – nostalgicznej scenerii zabrzmią najbardziej znane utwory Kofty, takie jak „Wakacje z blondynką”, „Śpiewać każdy może” czy „Jej portret”.

– Będą zarówno teksty satyryczne, jak i nostalgiczne. Do współpracy zaprosiliśmy Dom Spokojnej Książki, studio wokalne Pandora, profesjonalnego lektora Dawida Romanika. Będą też elementy aktorskie, bo przeniesiemy się do knajpki z lat 60 – tych – dodaje Edyta Wojtiuk – Wołodkiewicz.

Początek wieczoru z Jonaszem Koftą o godzinie 18, wstęp jest wolny.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia