Akademia Młodzieżowej Rady Miasta zakończona. Teraz czas na wybory

Fot. Anna Śledzińska

Warsztaty Akademii Młodzieżowej Rady Miasta, mające przygotować przyszłych młodzieżowych radnych z Ostrowca, zakończyła ostatnia, tym razem między pokoleniowa debata oksfordzka.

Projekt trwał od września 2022 roku, wzięło w nim udział łącznie 30 osób w wieku od 13 do 17 lat.

– Mamy jeszcze spotkanie z ekspertami oraz inspirującymi ludźmi. Potem wyjazd do Gdyni na spotkanie z tamtejszą, świetnie działającą młodzieżową radą i wyjazd do Norwegii. Dla mnie najważniejsze jest to, że po raz kolejny sprawdziła się warsztatowa metoda nauki. Mamy dużą grupę, wspaniałych młodych ludzi, już przygotowanych do roli radnych – mówi Katarzyna Cukierska, koordynatorka projektu.

Przyszli kandydaci na członków Młodzieżowej Rady Miasta przez kilka miesięcy uczyli się jak prowadzić debatę oksfordzką, jak różnić się bez agresji i przedstawiać swoje argumenty w sposób kulturalny.

Debacie na temat tego czy Ostrowiec jest dobrym miejscem do zamieszkania i powodem do powrotów przysłuchiwali się, poza młodzieżą, także przedstawicie ostrowieckiego samorządu, w tym wiceprezydent Artur Łakomiec. Uczestnicy Akademii będą teraz mogli zdecydować czy wystartują w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta, która ma zostać powołana jeszcze w tym roku.

/sla/

Ważne wydarzenia