Ubezpieczenie telefonu – czy warto? Jak zawrzeć polisę w Ostrowcu?

Telefon już dawno przestał być narzędziem ułatwiającym wyłącznie kontakt. Zakupy, sprawdzanie poczty, pisanie e-maili, słuchanie muzyki i bezpośredni dostęp do ogromnej bazy informacji – to tylko niektóre z zalet współczesnych komórek. Nic więc dziwnego, że powstały ubezpieczenia obejmujące nowe smartfony. Na jakiej zasadzie one działają i jak zawrzeć podobną polisę w Ostrowcu?

Kiedy opłaca się ubezpieczyć telefon?

Odpowiedź na to pytanie w dużej mierze zależy od indywidualnych oczekiwań każdego użytkownika. Najtańsze telefony kosztują dziś kilkaset złotych, co w zestawieniu z ceną ubezpieczenia może negatywnie wpływać na opłacalność takiego rozwiązania. Inaczej wygląda to w przypadku nowych, zaawansowanych modeli od wiodących producentów takich jak Apple, Samsung Xiaomi czy Oppo, których ceny są dużo wyższe. Jeżeli więc planujesz wydać sporą kwotę na komórkę, wykupienie ubezpieczenia może okazać się doskonała decyzją, która zaoszczędzi Ci niepotrzebnego stresu i dodatkowych wydatków.

Gdzie i w którym momencie wykupić ubezpieczenie?

Form zakupu jest obecnie kilka i niezależnie od tego, gdzie postanowisz nabyć nowe urządzenie, otrzymasz możliwość dodatkowego zakupu ubezpieczenia. Oferują je punkty sieci telekomunikacyjnych zlokalizowane w Ostrowcu, oficjalne salony producentów oraz większe i mniejsze sklepy z elektroniką, które znajdziesz przez internet stacjonarny w komputerze czy w telefonie. Koszt ubezpieczenia zależny jest przede wszystkim od ceny wybranego modelu. Wiele sieci daje też możliwość podzielenia kosztów na wygodne raty.

Osoby zainteresowane ubezpieczeniem telefonu muszą odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Nie chodzi o informacje techniczne dotyczące właściwości urządzenia czy jego obsługi, np. tego, jak się wylogować z Messengera, lecz parametrów samej polisy. Ubezpieczyciel ocenia szanse na wystąpienie ewentualnych uszkodzeń i może zapytać wnioskującego m.in. o to, czy ma on albo zwierzęta. Skąd to pytanie?

Wynika ono z faktu, że zarówno potomstwo, jak i koty czy psy zwiększają prawdopodobieństwo zniszczenia urządzenia, co z kolei prowadzi do podwyższenia składki. Jeżeli natomiast zależy Ci na jak najlepszych warunkach, zastanów się nad zakupem specjalnej rozszerzonej wersji ubezpieczenia. Zmieniają się w niej niektóre zasady oraz wydłuża się okres czasu trwania umowy, ale też koszt składki jest wyższy niż w przypadku standardowej wersji.

Ubezpieczenie aktualnego telefonu

Na rynku znajduje się sporo prywatnych firm ubezpieczeniowych, za pośrednictwem których bez problemu ubezpieczysz posiadane już urządzenie. Wiele agencji ubezpieczeniowych działa również w Ostrowcu. W naszym mieście można też znaleźć sklepy oferujące urządzenia z drugiej ręki, których stan jest praktycznie idealny i które wciąż pozostają objęte ważną gwarancją. Jeżeli interesuje Cię polisa dla telefonu, w zależności od jej rodzaju możesz nastawić się na standardową procedurę wypełniania wniosku bądź zróżnicowaną, dostosowaną do klienta ofertę.

Sprawdź warunki umowy

Warunki ubezpieczenia mogą się różnić w zależności od tego, gdzie jest ono wykupywane. Nabywając urządzenie w salonie sieci telekomunikacyjnej w Ostrowcu, sklepie lub salonie producenta, warto jak najdokładniej się z nią zapoznać. Polecamy dodatkowo zabezpieczyć swój telefon we własnym zakresie, montując na ekranie hartowane szkło, trzymając go w ochronnym etui i używając tylko oryginalnych akcesoriów.

Podziel się

Ważne wydarzenia