Remont ulicy Sienkiewicza rozpocznie się po Wielkanocy

17 kwietnia rozpocznie się remont ulicy Sienkiewicza, na razie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza do skrzyżowania z ulicą Polną. Wykonawca przebudowy, firma Drogbud z Sudołu, na plac budowy wejdzie jednak wcześniej.

– W tygodniu od 11-14 kwietnia będziemy zabezpieczać drzewa i rośliny przed uszkodzeniem. Wykonawca systematycznie będzie też znaki drogowe, tak, aby kierowcy zdążyli się zapoznać z tymczasową organizacją ruchu – informuje Dominik Smoliński, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Przyznaje, że przebudowa ulicy Sienkiewicza – już na tym pierwszy odcinku – będzie się wiązała z utrudnieniami. – Ulica ta nie zostanie zamknięta już w pierwszych dniach, ale ze względu na charakter prac nie będzie tam przejezdności, także dla autobusów komunikacji miejskiej. Zostanie oczywiście utrzymany dojazd od posesji – tłumaczy wiceprezydent.

Remont pierwszego odcinka ulicy Sienkiewicza potrwa do końca czerwca. Na wakacje wykonawca inwestycji przeniesie się na drugi odcinek od Polnej do ulicy Kopernika.

/mag/

Ważne wydarzenia