Powiatowe szkoły średnie przygotowują ofertę na nowy rok

15 maja rozpoczyna się nabór do szkół ponadpodstawowych, a już po Wielkanocy dla tegorocznych absolwentów podstawówek dni otwarte organizować będą szkoły prowadzone przez powiat ostrowiecki.

Dni otwarte w szkołach poprzedzą targi edukacyjne, które odbędą się 14 kwietnia w Ostrowieckim Browarze Kultury. – Zapoznać się tam będzie można z ofertą szkół średnich prowadzonych przez powiat – informuje Mariusz Łata, naczelnik wydziału edukacji starostwa powiatowego. – Dyrektorzy szkół, bazując na poprzednich latach, przygotowali bardzo podobną ofertę. Do wprowadzenia nowości przygotowuje się Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, gdzie chcemy wprowadzić klasę bokserską, a także oddział przygotowania wojskowego. To byłaby pierwsza klasa o profilu wojskowym w szkołach prowadzonych przez powiat ostrowiecki – wymienia.

Naczelnik Łata zapewnia, że powiat z dyrektorami szkół przygotowuje ofertę w taki sposób, żeby dla nikogo nie zabrakło miejsca. – W klasach ósmych ostrowieckich szkół podstawowych jest około 1200 uczniów i biorąc pod uwagę taką liczbę planujemy utworzyć w nowym roku 40-42 oddziały, z czego około 20 oddziałów w liceach, 17 w technikach i 5 lub 6 w szkołach branżowych – wylicza naczelnik Łata.

Rekrutacja, tak jak w poprzednich latach będzie prowadzona w systemie elektronicznym od 15 maja do 21 czerwca. Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych szkoły wywieszą około 20 lipca.

/mag/

Ważne wydarzenia