Czas na Wielkanocny Ryneczek. W tym roku w Ostrowieckim Browarze Kultury

Fot. archiwum

Wielkanocny Ryneczek jak co roku przed świętami, organizują ostrowieckie instytucje kulturalne we współpracy z powiatem.

Impreza odbędzie się w sobotę 1 kwietnia, jednak nie na miejskim Rynku jak pierwotnie planowano, a w Ostrowieckim Browarze Kultury. Pogoda może tego dnia nie dopisać, natomiast organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie atrakcji.

– Pokazy artystyczne przedszkolaków, Kół Gospodyń Wiejskich, stoiska wystawców przeważnie z rękodziełem świąteczno – wiosennym. Bardzo dopisali w tym roku wystawcy, także mam nadzieję, że wszyscy odwiedzający Wielkanocny Ryneczek znajdą coś dla siebie – mówi Bożena Arabasz z Miejskiego Centrum Kultury.

Warsztaty plastyczne poprowadzą Marlena Kot i Bartłomiej Kot z pracowni plastycznej MCK, z kolei BWA zadba o postawienie ogromnej, wielkanocnej pisanki, którą będzie można pomalować. Najmłodszych czeka też poszukiwanie wielkanocnego króliczka.

– No i oczywiście konkurs na palmę wielkanocną i najładniejszy koszyczek. Przyjmujemy prace od godziny 10 na Rynku i o godzinie 14.30 jury ogłosi zwycięzców w pięciu kategoriach – dodaje Bożena Arabasz.

Kto więc chce wziąć udział w rywalizacji, już powinien przygotowywać swoje dekoracje. Wielkanocny Ryneczek odbywać się będzie od godziny 10 do 14.30. W razie niepogody kiermasz może zostać przeniesiony do Ostrowieckiego Browaru Kultury, o czym organizatorzy będą informować.

/sla/

Ważne wydarzenia