Artur Łakomiec przejął obowiązki zawieszonego prezydenta miasta

Artur Łakomiec, pierwszy wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego przejął obowiązki i kompetencje zawieszonego przez prokuraturę prezydenta Jarosława Górczyńskiego. Wczoraj przebywał na urlopie, dziś od rana jest w pracy.

– Urząd pracuje normalnie, zadania są podzielone. Pan prezydent Artur Łakomiec wypełnia już funkcję prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, przejął zarządzanie miastem – informuje Anna Niedbała, sekretarz miasta.
O tym, że obowiązki zawieszonego włodarza – zgodnie z przepisami ustawy o samorządzie gminnym – wypełnia jego pierwszy zastępca – powiadomiony ma zostać dziś wojewoda świętokrzyski.
Jak długo może to potrwać – prokuratura nie wskazała w swoim postanowieniu żadnego terminu. W środę, 29 marcs o złożeniu zażalenia do sądu poinformowała obrończyni Jarosława Górczyńskiego, Beata Woch.  Sąd powinien je rozpatrzyć 'niezwłocznie’.
Przypomnijmy, że do zatrzymania Jarosława Górczyńskiego przez CBA doszło 14 marca. Po przesłuchaniu w prokuraturze w Katowicach prezydent Ostrowca usłyszał 5 zarzutów korupcyjnych, dotyczących przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 40 tys. złotych i nie przyznał się do winy.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia