Bodzechów aktualizuje umowy na dostawę wody i odbiór ścieków

Gmina Bodzechów rozpoczęła aktualizację danych, dotyczących umów z mieszkańcami na dostarczenie wody i odbiór ścieków. Jak mówi Alicja Pierzchała, kierowniczka referatu opłat komunalnych, nieaktualne umowy mogą oznaczać nawet odcięcie dostaw wody.

– W ustawie na dostawę wody i odprowadzenie ścieków są zapisy, że brak aktualnej umowy oznacza nielegalny pobór wody – podkreśla.
Problem jest dosyć duży, bo wielu mieszkańców np. po śmierci rodziców nie informuje urzędu o potrzebie zawarcia nowej umowy, bo dalej płaci rachunki, uznając, że to wystarczy. Tymczasem urząd nie może wystawiać faktur na osobę nieżyjącą, kogoś kto już sprzedał dom i go nie użytkuje, albo kogoś kto wyjechał i się wymeldował. Co ważne, nie trzeba być właścicielem posesji, by podpisać umowę na wodę i ścieki.

– Umowy, oczywiście zawiera się z właścicielami gospodarstw, ale w tym przypadku przede wszystkim z użytkownikami. Nie trzeba mieć  aktu notarialnego potwierdzającego własność – informuje Alicja Pierzchała. Urząd Gminy w Bodzechowie rozpoczął już wysyłanie pism do mieszkańców z prośbą o aktualizację umów.

– Bardzo proszę, by mieszkańcy nie zlekceważyli pism i skontaktowali się z nami w kwestii zmiany umów. Zapraszamy do Urzędu Gminy Bodzechów przy ulicy Reja, pokój numer 3. Chętnie wszystko wytłumaczymy i szybko załatwimy formalności – mówi kierowniczka referatu opłat komunalnych i jeszcze raz przypomina, że brak aktualnej umowy może oznaczać odcięcie dostaw wody.

joge/

Ważne wydarzenia