Nie ma aresztu tymczasowego dla prezydenta Ostrowca. Sąd nie zastosował żadnych środków zapobiegawczych

Sąd Rejonowy Katowice – Wschód nie zastosował aresztu tymczasowego wobec prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Posiedzenie trwało w czwartek, 16 marca do późnego wieczora.

Przypomnijmy, że prezydent Ostrowca został zatrzymany we wtorek przez CBA. Jak informuje Prokuratura Krajowa, Jarosławowi Górczyńskiemu przedstawiono łącznie pięć zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych w łącznej kwoce 40 tysięcy złotych w związku z pełnieniem funkcji publicznej prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Prezydent został w środę przesłuchany przez prokuratura, złożył wyjasnienia i nie przyznał się do winy. Prokurator wnioskował o zastosowanie wobec niego aresztu tymczasowego na 3 miesiące. W czwartek w tej sprawie trwało posiedzenie w Sądzie Rejonowym Katowice – Wschód. Rozpoczęło się przed godziną 16 i trwało do późnego wieczora.

Sąd zdecydował, że prezydent Ostrowca nie pozostanie w areszcie i nie zastosował wobec niego żadnych innych środków zapobiegawczych.

– Sąd nakazał natychmiastowe zwolnienie Pana Prezydenta Jarosława Górczyńskiego, który po niespełna 57 godzinach od zatrzymania wraca do pracy na rzecz mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego – informowała w nocy Beata Woch z Kancelarii Sadkowski i Wspolnicy, obrońca Jarosława Górczyńskiego.

Z kolei Prokuratura Krajowa w komunikacie podaje, że sąd uznał, że „istnieje wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zrzucanych podejrzanemu czynów i nie zastosował wobec Jarosława Górczyńskiego środków zapobiegawczych stwierdzając, że materiał dowodowy zabezpieczony przez prokuratora jest kompletny. W ocenie prokuratury jedynie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania jest w stanie w pełni zabezpieczyć dalszy tok postępowania, a w szczególności zapobiec ewentualnemu matactwu ze strony podejrzanego, dlatego też prokurator nie zgadza się z decyzją sądu i skieruje zażalenie na to postanowienie”- czytamy w komunikacie.

Jarosław Górczyński poprosił o używanie jego pełnego imienia i nazwiska oraz wizerunku.

/pcr/

Ważne wydarzenia