Nadal nikt nie wie czy jutro most na Alei 3 Maja zostanie zamknięty, czy nie

Od rana otrzymujemy od naszych słuchaczy telefony z pytaniami czy jutro, zgodnie z zapowiedziami, most między wiaduktem a Aleją 3 Maja zostanie zamknięty, czy nie. Okazuje się, że sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

Przypomnę, że w poniedziałek, 6 marca firma Mota-Engil, wykonawca przebudowy drogi wojewódzkiej 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim poinformował o planowanym zamknięciu mostu na rzece Kamiennej w środę 15 marca, mimo, że wcześniej Jerzy Wrona, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach uzależniał zamknięcie przeprawy od otwarcia węzła Brezelia. Węzeł ma zostać otwarty dla ruchu w połowie roku.

Dyrektor Wrona, który jest też ostrowieckim radnym miejskim i mieszkańcem miasta w rozmowie z nami wyjaśniał, że zamknięcie mostu już teraz nie jest pewne, a on sam negocjuje tę sprawę z firmą Mota-Engil. W środę zapowiadał, że wszystko rozstrzygnie się przed piątkiem, ale tak się nie stało. Wczoraj wyjaśniał nam, że decyzję ogłosi dziś.

Dziś rano drogowcy zamontowali na wiadukcie przed Rondem Powstania Styczniowego tablicę informującą o objazdach – w związku z zamknięciem mostu. – Firma się przygotowuje, ale negocjacje nadal trwają – skomentował to dyrektor Wrona. Ostatnie spotkanie z dyrekcją Mota -Engil ma zaplanowane na godzinę 13.00. Po tym spotkaniu mamy się dowiedzieć czy jutro kierowcy przejadą przez most, czy jednak zostanie on zamknięty.

Dodam, że żadnej wiedzy na ten temat nie ma Miejski Zakład Komunikacji i nie może powiadomić o ewentualnej zmianie tras swoich pasażerów.

Jaką decyzją zakończy się ta historia – będziemy informować.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia