Most na Alei 3 Maja jednak będzie zamknięty!

Fot. archiwum

Około godziny 17 we wtorek, firma Mota – Engil Central Europe poinformowała Radio Ostrowiec, że most na rzece Kamiennej w ciągu remontowanej drogi wojewódzkiej jednak zostanie zamknięty. Debata na ten temat trwała od ponad tygodnia.

Przypomnijmy, że od wielu dni próbowaliśmy dowiedzieć się od inwestora – Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i wykonawcy – firmy Mota – Engil Central Europe, czy most zostanie zamknięty w tym tygodniu i jak odbywać się będą objazdy. Udało się dopiero dzisiaj.

W swoim komunikacie Mota-Engil Central Europe informuje, że „z dniem 15 marca 2023 roku, rozpocznie prace związane z przebudową obiektu mostowego. Wskazana data wyłączenia z ruchu obiektu jest ostatnim możliwym terminem, gwarantującym wykonanie zadania zgodnie z przewidzianym przez umowę harmonogramem, a kolejne przesunięcia w czasie powodowałyby niedotrzymanie terminu zakończenia inwestycji.

Most zostanie wyłączony z ruchu około godziny 12.00. Jednocześnie do poniedziałku 20 marca 2023 roku z przejazdu przez most będą mogły korzystać służby ratownicze, komunikacja miejska oraz transport zbiorowy. Transport indywidualny będzie odbywać się zgodnie z wyznaczonymi objazdami”.

/sla/

Ważne wydarzenia