Jedna firma chętna do wybudowania stadionu lekkoatletycznego w Ostrowcu

Fot. archiwum

Tylko jedna oferta wpłynęła na przetarg dotyczący budowy międzyszkolnego stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Żeromskiego w Ostrowcu. Złożyło ją Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Greta Sport z Dąbrowy Górniczej za kwotę 18 milionów złotych.

– Na tę kwotę mamy zabezpieczone środki finansowe. Całość robót to budowa trybuny na 280 miejsc, zaplecza sanitarnego, magazynu oraz sam stadion z bieżnią sześciotorową, z możliwością skoku w dal, wzwyż, pchnięcia kulą – mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.

Dodatkowo w środku stadionu znajdować się ma boisko ze sztuczną trawą. Przypomnijmy, że powiat ostrowiecki po trzech nieudanych próbach wyboru wykonawcy okroił pierwotny projekt pod względem technicznym i finansowym. Ma bowiem do dyspozycji tylko dofinansowanie z programu Polski Ład w wysokości 16 milionów złotych i około 2 milionów złotych środków własnych.

– Będziemy aplikować do innych programów o środki na budowę kortów tenisowych i boiska wielofunkcyjnego. To będą już mniejsze kwoty, największe koszty generuje stadion – zapowiada starosta Dębniak.

Oferta złożona w przetargu będzie teraz analizowana pod względem formalnym i jeśli nie będzie żadnych błędów, będzie można podpisać umowę z wykonawca. Stadion ma być gotowy do końca 2024 roku.

/sla/

Ważne wydarzenia