Opuchnięte palce u rąk domowe sposoby – Co jest przyczyną ?

Obrzęk powstaje, gdy płyny ustrojowe gromadzą się w tkankach lub stawach. Czasami Twój palec u nogi może być obrzmiały. Możesz też mieć problemy z zakładaniem i zdejmowaniem pierścionków. Jednym z winowajców może być słony posiłek.

To zwykle nie jest powód do zmartwień. Jednak w innych przypadkach spuchnięte palce i dłonie mogą sygnalizować problem zdrowotny, który wymaga uwagi.

Ćwiczenia i ciepło

Twoje serce, płuca i mięśnie potrzebują tlenu, by móc wykonywać ćwiczenia. Dlatego więcej krwi płynie do tych miejsc, a mniej do Twoich dłoni. Małe naczynia krwionośne reagują na tę zmianę i rozszerzają się, co powoduje puchnięcie palców. Coś podobnego dzieje się, gdy Twoje ciało nagrzewa się w upalne dni. Aby się ochłodzić, naczynia krwionośne w skórze pęcznieją, pozwalając ciepłu opuścić powierzchnię esomed

Obrażenia

Być może zerwałeś więzadło lub zwichnąłeś palec. Albo zraniłeś ścięgno, zwichnąłeś lub nawet złamałeś kość. Jeśli uraz nie jest zbyt poważny, może wystarczyć lód, odpoczynek i leki przeciwbólowe dostępne bez recepty.

Infekcje

  • Trzy infekcje, które mogą powodować spuchnięte palce to:
  • Bielactwo opryszczkowe: Zakażenie opryszczką, które powoduje małe, spuchnięte, krwawe pęcherze na palcach.
  • Paronychia: infekcja podstawy paznokcia wywołana przez bakterie lub grzyby
  • Felon: Bolesna, wypełniona ropą infekcja w opuszce palca
  • Infekcje palców mogą rozprzestrzeniać się na inne części ciała, jeśli nie są wcześnie leczone.

Zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) wpływa na wyściółkę stawów i powoduje obrzęk, ból i sztywność. Objawy często pojawiają się najpierw w stawach rąk. RZS zwykle dotyka obu rąk.

Łuszczycowe zapalenie stawów może dotyczyć osób cierpiących na chorobę skóry zwaną łuszczycą. Powoduje ono często podobny do kiełbasy obrzęk palców u rąk i nóg. Oba typy zapalenia stawów są poważne i bez leczenia mogą powodować uszkodzenia stawów i inne problemy z organizmem.

Podagra

Ta „choroba bogaczy” dotykała głównie ludzi, którzy mogli sobie pozwolić na duże ilości mięsa, owoców morza i alkoholu. Dzisiaj podagra może dotknąć ludzi o każdym poziomie dochodów. Powoduje silny ból i opuchliznę, zwykle w dużym palcu u nogi. Może jednak wystąpić w każdym stawie, także w palcach.

Leki

Do najczęstszych winowajców należą: leki przeciwbólowe dostępne bez recepty, takie jak aspiryna, ibuprofen i naproksen, sterydy, niektóre leki na cukrzycę lub wysokie ciśnienie krwi, leki na ból nerwów, terapie hormonalne z użyciem estrogenów lub testosteronu.

Ważne wydarzenia