Krystyna Dziewięcka obejmie mandat radnej w Ostrowcu po zmarłej Bożennie Morycińskiej

Fot. archiwum prywatne

Krystyna Dziewięcka będzie nową radną Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Zastąpi zmarłą w lutym Bożennę Morycińską. Sesja, podczas której złoży ślubowanie odbędzie się we wtorek, 14 marca.

Krystyna Dziewięcka w wyborach w 2018 roku zdobyła 230 głosów i była kolejną osobą, której przysługiwał mandat w okręgu obejmującym osiedla Denków, Ludwików, Rosochy i Hutnicze. Po otrzymaniu informacji z Krajowego Biura Wyborczego miała trzy dni na ewentualną rezygnację z mandatu, jednak jak mówi, zdecydowała się go przyjąć.

– Nie jest to dla mnie sytuacja komfortowa, ale na pewne sprawy nie mamy wpływu. Postaram się sprawować tę funkcję jak najlepiej. Pewnie w ciągu roku nie uda mi się poznać wszystkim problemów mieszkańców mojego okręgu, ale może coś uda mi się pożytecznego zrobić, nawiązać współpracę z przedstawicielami rad osiedli – mówi Krystyna Dziewięcka.

Nowa radna od września 2022 roku jest na emeryturze, przez wiele lat pracowała jako pedagog w Publicznej Szkole Podstawowej numer 9. Obecnie w ośrodku kuratorskim pełni funkcję kuratora, pracuje z tak zwaną trudną młodzieżą. Jest też wiceprzewodniczącą Towarzystwa Przyjaciół Denkowa. Przeszła już szkolenie, musiała też wybrać komisje, w których będzie pracować.

– Nie chciałam burzyć układu, który był przez cztery lata, więc po prostu będę pracować w tych komisjach, w których pracowała pani Morycińska, czyli w komisji rodziny, budżetu i rewizyjnej. Chociaż nie ukrywam, że najbliższa mojemu sercu byłaby komisja edukacji – wyjaśnia przyszła radna.

Wtorkowa sesja rozpocznie się o godzinie 14. Odbywać się będzie w hali MOSiR przy ulicy Świętokrzyskiej. Będzie też relacjonowana na żywo w internecie.

/sla/

Ważne wydarzenia