Świętokrzyska Platforma Obywatelska buduje listy wyborcze

fot. Artur Gierada

Platforma Obywatelska przygotowuje się do wyborów parlamentarnych. Organizowane są spotkania z mieszkańcami, podczas których prezentują swój program wyborczy, a w sobotę 25 lutego obradował zarząd PO oficjalnie rozpoczynając budowę list wyborczych do sejmu.

– Będziemy wybierali najlepszych z najlepszych. Przy wyborze kandydatów będziemy się trzymali trzech zasad. Po pierwsze, żeby na listach była mniej więcej równa liczba kobiet i mężczyzn. Chcemy przekonać do startu młode osoby, które ostatnio bardzo aktywnie działa w naszych strukturach. Ważne jest dla nas także to, aby każdy powiat miał na liście swoją reprezentację. Ostrowiecki Świętokrzyski na przykład zasługuje na to, żeby znów mieć w sejmie swojego przedstawiciela z Platformy Obywatelskiej – mówi Artur Gierada, przewodniczący partii w województwie świętokrzyskim.

Gminne koła i rady powiatowe PO z regionu mają miesiąc na wskazanie kandydatów. – Kolejny zarząd będzie za trzy tygodnie i wtedy faktycznie spłynął te pierwsze kandydatury. Będą to oczywiście kandydatury z PO lub osób, które się do nas zgłoszą, ale rozmawiamy oczywiście z tymi ugrupowaniami, którzy z nami tworzą Koalicję Obywatelską i wiem, że także .Nowoczesna już także miała swoje zebranie i rozmawiała o swoich kandydatach – zapowiada przewodniczący Gierada. Wyjaśnia, że to dopiero pierwszy etap tworzenia list i są gotowi na zmiany, jeżeli inne ugrupowania zdecydują się iść z PO w jednym bloku wyborczym. – Gdyby opozycja prodemokratyczna poszła do wyborów razem, to zdobywamy ponad 50 proc. poparcia i większość w sejmie, która pozwala nam na odrzucanie prezydenckiego veta czy zmiany w konstytucji – zaznacza. -Do tanga trzeba dwojga i my czekamy cały czas na decyzję naszych partnerów, ale nie możemy tylko czekać i biernie się przyglądać – dodaje.

Artur Gierada zapowiada też kolejną wizytę Donalda Tuska w regionie. – Na przełomie maja i czerwca będziemy gościć na dwudniowym posiedzeniu klub parlamentarny PO i wtedy też w każdym powiecie odbędą się takie otwarte spotkania naszych posłów i premiera Donalda Tuska z mieszkańcami – mówi szef świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej i nie wyklucza, że przewodniczący Tusk odwiedzi wtedy Ostrowiec Świętokrzyski.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia