Kolejny przetarg na budowę stadionu lekkoatletycznego ogłoszony

Fot. archiwum

Powiat ostrowiecki ponownie ogłosił przetarg na wybudowanie w Ostrowcu międzyszkolnego stadionu lekkoatletycznego. Projekt został mocno okrojony, bo poprzednie przetargi nie zostały rozstrzygnięte, a inwestycja okazała się za droga.

Na budowę stadionu na terenie między Zespołem Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego a Liceum Ogólnokształcącym numer III imienia Władysława Broniewskiego oraz remont dwóch hal sportowych, powiat ostrowiecki otrzymał dotację z pierwszej edycji programu Polski Ład. Okazała się ona jednak niewystarczająca, żeby wybrać wykonawcę, bo ceny usług i materiałów budowlanych w ostatnim roku poszybowały w górę.

– Wystąpiliśmy do premiera o zmianę zakresu projektu, bo już czuliśmy, że z rozstrzygnięciem tych przetargów może być problem. Zależało nam na doprowadzeniu do finału głównie tematu związanego ze stadionem – mówi Tomasz Mroczek, naczelnik wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu.

Poza zmniejszeniem zakresu prac, wnioskowano też o zwiększenie dofinansowania. Pierwszy postulat został przyjęty, jednak drugi nie. Inwestycja ma kosztować około 18 milionów złotych, z czego dofinansowanie to 16 milionów.

Z części elementów projektu trzeba było zrezygnować.

– Do tego trzeba zaliczyć dwa boiska wielofunkcyjne, jedno składające się z dwóch boisk i drugie pojedyncze. Do tego dochodziły dwa korty tenisowe i związane z nimi zaplecze techniczne – wymienia Tomasz Mroczek.

Pozostała natomiast cała infrastruktura lekkoatletyczna.

– Stadion składa się z bieżni 400 – metrowej, która jest sześciotorowa, a na prostej tory są zwiększone do ośmiu, Można będzie na nim rozgrywać także skok w dal i trójskok, skok wzwyż i pchnięcie kulą. Do tego dochodzą oczywiście trybuna i zaplecze socjalne oraz drogi dojazdowe i parking – mówi naczelnik.

Wykonawcy mają jeszcze tydzień na składanie ofert lub ewentualnych zapytań. Powiat chciałby rozstrzygnąć przetarg w marcu. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał na realizację inwestycji 16 miesięcy.

/sla/

Ważne wydarzenia