W nowy sprzęt komputerowy zostanie wyposażony Urząd Gminy w Waśniowie

Waśniów rozstrzygnął przetarg na zakup sprzętu komputerowego w ramach programu 'Cyfrowa gmina’. Otrzymał prawie 300 tysięcy na poprawę informatyzacji urzędu i jednostek mu podległych.

Wójt Krzysztof Gajewski podkreśla, że przygotowując się do pozyskania środków musieli wykonać audyt bezpieczeństwa, który określił m.in. stan zabezpieczeń sieci informatycznych.
Przetarg obejmuje zakup 24 stacji roboczych, 5 laptopów oraz serwerów.
– Jeden z serwerów jest dla zabezpieczenia danych, z dodatkowymi możliwościami ich przeniesienia i zrobienia duplikatów danych. Pełne oprogramowanie biurowe – 29 sztuk dla wszystkich stanowisk pracy – wylicza wójt Gajewski.
Dodaje, że sukcesywnie wymieniali komputery w urzędzie, stąd wiele z nich wciąż nadaje się do dalszego używania. Gmina zamierza je dobrze wykorzystać.
– Ten sprzęt wcale nie jest taki przestarzały. Komputery trzy, czteroletnie będziemy przekazywali, oczywiście z pełnym oprogramowaniem do świetlic środowiskowych – zapowiada wójt Gajewski.
Sprzęt trafi m.in. do nowej świetlicy w Janowicach, gdzie będzie sala edukacyjna oraz do świetlic strażackich w Garbaczu, Witosławicach, Mominie, Grzegorzowicach i samym Waśniowie. Jak podkreśla wójt Gajewski, wszędzie tam jest internet szerokopasmowy, co pozwala na komfortowe korzystanie z sieci.
Nowe komputery mają być włączone do użytku w ciągu najbliższych dni, natomiast instalacja oprogramowań głównych oraz serwerów zaplanowana jest na przełom kwietnia i maja.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia