Umowa na budowę ścieżki rowerowej do Nowej Dębowej Woli podpisana

Fot. Anna Śledzińska

Przez moment wydawało się, że do tej inwestycji nie dojdzie, z powodu braku pieniędzy, ale udało się. Powiat ostrowiecki podpisał umowę z wykonawcą ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Siennieńskiej, od Ostrowca do Nowej Dębowej Woli.

– Całość inwestycji to prawie 7 milionów 300 tysięcy złotych, długość 3 kilometry 200 metrów, więc zakres jest dosyć duży. Ta ścieżka poprawi bezpieczeństwo, ale jednocześnie w połączeniu z Nową Dębową Wolą da możliwość rekreacji i uprawianiu sportów – mówi Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.

Prace wykona wyłoniona w przetargu firma Trakt z Piekoszowa. Potrwają do przełomu października i listopada. Marzena Dębniak podkreśla, że o samą ścieżkę rowerową mieszkańcy zabiegali od lat.

– My poszliśmy o krok dalej, bo inwestycja będzie uzupełniona między innymi o chodnik dla pieszych.

Ścieżka będzie miała nawierzchnię bitumiczną na całej długości. Chodnik powstanie w terenie miejskim od ulicy Orlej do Malinowej. Zaplanowano też remont części nawierzchni jezdni. Na 3/4 długości ścieżka będzie odsunięta od krawędzi jezdni i położona za rowem melioracyjnym.

Zadowolenia z tej inwestycji nie ukrywa wójt gminy Bodzechów Jerzy Murzyn.

– Mieszkańcy na to czekali i to od bardzo dawna. Nie tylko ci z naszej gminy, ale też z Ostrowca. Lasy wzdłuż drogi są przez nich często i chętnie odwiedzane, choćby w czasie grzybobrania, ale też na zwykłe spacery.

Podkreśla, że chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo i że inwestycja nie powiodła by się, gdyby nie współpraca powiatu z miastem Ostrowiec i gminą Bodzechów. Część pieniędzy na jej realizację pochodzi z funduszu Polski Ład, ale pozostałe środki wyłożyły właśnie te trzy samorządy.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia