Padł kolejny rekord podczas Finału WOŚP w Ostrowcu. Na koncie ponad 257 tysięcy złotych

Fot. Anna Śledzińska

Tegoroczny, 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu znów okazał się rekordowy.

Dariusz Czupryński, szef sztabu WOŚP w Ostrowcu informuje, że kwota zebrana do puszek i za pomocą dwóch terminali płatniczych to 213 tysięcy 394 złote. Do e-skarbonek wpłacono 17 tysięcy 806 złotych. Na koncie aukcji Allegro jest ponad 26 tysięcy złotych, ale ta kwota ulegnie zmianie, bo jeszcze nie wszystkie zakończone licytacje zostały opłacone. Na koncie sztabu jest już ponad 257 tysięcy 395 złotych, a to oznacza, że znów udało się pobić rekord.

– WOŚP to już jest marka, której ludzie w całej Polsce ufają. Myśleliśmy, że w tym roku zbierzemy mniej pieniędzy, w związku z wszechobecnym kryzysem i drożyzną, ale okazało się po raz kolejny, że Ostrowczanie są hojni i pokazują swoje wielkie, czerwone, WOŚPowe serce – mówi Dariusz Czupryński.

W ubiegłym roku ostrowiecki sztab chwalił się już rekordowym wynikiem 225 tysięcy 633 złotych. Tendencja, jak zaznacza szef sztabu, utrzymuje się od kilku lat i wynika chyba trochę z wrodzonej przekory Polaków.

– Jeden rok był wyjątkowy, kiedy była dość duża nagonka na Fundację i Jurka Owsiaka. Już wtedy zauważyliśmy ogromną solidarność. Wtedy właśnie w Ostrowcu po raz pierwszy przekroczyliśmy kwotę 200 tysięcy złotych – komentuje.

Przypomnijmy, że w ramach 31. Finału WOŚP w powiecie ostrowieckim działały dwa sztaby, poza ostrowieckim także w Kunowie. Tam zebrano również rekordową kwotę ponad 25 tysięcy złotych.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia